Archiwum nowości

Życzenia świąteczne

Finał Auto Watin Grand Prix Wielkopolski 2018

Finał cyklu Auto Watin Grand Prix Wielkopolski 2018 odbędzie się w sobotę, 8 grudnia 2017 r. w salonie samochodowym Auto Watin w Jelonku k/Poznania. Odprawa zawodników: godz. 9:45. Rozegrane zostaną 44 rozdania - 2 sesje po 2 rozdania każdy z każdym.

 

W finale startuje 12 par stworzonych przez 11 najlepszych zawodników klasyfikacji długofalowej oraz przez zwycięzcę cyklu GPW 2017 Dariusza Lisieckiego, którzy wybierają sobie partnerów spośród zawodników, którzy uczestniczyli w co najmniej 4 turniejach cyklu.


WYNIKI - Turniej Par

WYNIKI - Klasyfikacja Indywidualna

 

Zwycięzcą cyklu Auto Watin Grand Prix Wielkopolski 2018 został Ryszard Pałasz, wyprzedzając Tomasza Wasilewskiego i Jerzego Nowaka.

Finał Grand Prix Polski Teamów 2017/18

W dniach 7-9 grudnia w Rosnówku k. Stęszewa odbywa się Finał Grand Prix Polski Teamów 2017/18.

Szczegóły

Wyniki

Reportaż telewizji WTK

23. Memoriał Irka Nowaka - Poznań, 01-02.12.2018

23. Memoriał Irka Nowaka odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2018 r. w Centrum Biologii Medycznej Uniwesytetu Medycznego w Poznaniu, przy ul. Rokietnickiej 8. Organizatorem rozgrywek jest Wielkopolski Związek Brydża Sportowego.

Program i Wyniki

Wpisowe

Wpisowe od zawodnika:

 • Sobota - normalne 30 zł, ulgowe 20 zł
 • Niedziela - normalne 50 zł, ulgowe 30 zł

W oba dni młodzież szkolna może wziąć udział bezpłatnie, ale bez prawa do nagród.

Nagrody

 • Sobota - 1000 zł, 600 zł, 400 zł
 • Niedziela - 2000 zł, 1200 zł, 800 zł

Noclegi

Domy Studenckie Uniwersytetu Medycznego w miejscu rozgrywek
Kontakt: Karol Mońko, tel. 607 104 446

Sponsorzy

 • Veolia

  Jadwiga Nowak
 • Terrano – Tomasz Nowak
 • ACO – Dorota i Zbigniew Nowakowie
 • Grzegorz Pogodziński – organizator Kongresu w Sławie
 • VEOLIA Poznań
 • ZRI Mieczysław Szczechowiak
 • Jarosław Wysoczański
 • Wydawnictwo Magdalena Jassem
 • Eugeniusz Dota
 • Aleksander Nowakowski

FOTOREPORTAŻ

 

Mistrzowie Wielkopolski Par Mikstowych – Zofia Mikołajczyk i Piotr Busse
wraz z organizatorami – Jadwigą Nowak i Krzysztofem Jassemem

 

Zwycięzcy Memoriału Irka Nowaka – Anna Maduzia i Przemysław Błaszczyk
wraz z organizatorami: Marian Wierszycki (z lewej), Jadwiga i Tomasz Nowakowie (z prawej)

Kadra Rejonowa

PZBS opublikował Regulamin Rozgrywek Kadrowych Open 2019. Zasady przeprowadzenia pierwszego etapu - Kadry Rejonowej - określa WZBS.

Kadra Rejonowa zostanie rozegrana w formie jednego turnieju na IMP-y w czwartek, 13 grudnia br. o godz. 17:15 w Poznaniu, przy ul. Unii Lubelskiej 1 (FAWOR).

Pierwsze 5 par awansuje do Kadry Krajowej. W przypadku rezygnacji prawo przechodzi na kolejne pary, ale nie dalej niż do połowy klasyfikacji tego turnieju. Prawo awansu mają zawodnicy, którzy mają opłaconą składkę PZBS za rok 2018.

Bez wcześniejszych eliminacji uprawnione do gry w Kadrze Krajowej są pary złożone z zawodników posiadających łączny współczynnik klasyfikacyjny co najmniej 18 WK, a każdy indywidualnie co najmniej 5 WK.

Organizacja rozgrywek Kadry Rejonowej w trakcie tygodnia i to wyłącznie w Poznaniu wynika z ograniczeń kalendarza i regulaminu Kadry, a w efekcie - braku innych możliwości.

Techniczna kursokonferencja sędziowska

W dniach 7-9 grudnia 2018 r. w Stęszewie k/Poznania odbędzie się ogólnopolska kursokonferencja sędziów IT (techniczna kursokonferencja sędziowska). Tematem kursokonferencji będą techniczne i komputerowe aspekty prowadzenia turniejów.

Szczegóły

Auto Watin Grand Prix Wielkopolski - Gniezno, 11.11.2018

Drużyna Connector Poznań zajęła II miejsce w Pucharze Europy

W Ejlacie (Izrael) zakończono właśnie rozgrywki Pucharu Europy ("The 17th European Champions’ Cup") czyli turnieju, w którym uczestniczą zwycięzcy rozgrywek ligowych z różnych krajów.

Reprezentująca Polskę drużyna CONNECTOR (Drużynowy Mistrz Polski 2017/2018) zajęła II miejsce! Polacy w finale ulegli Holendrom.

Skład drużyny CONNECTOR Poznań: Marcin Woźniak (kapitan), Konrad Araszkiewicz, Olech Bestrzyński, Krzysztof Kotorowicz, Piotr Nawrocki, Cezary Serek, Piotr Wiankowski

Gratulacje!

W 17-letniej historii tych rozgrywek Polacy dotychczas tylko dwukrotnie, w 2004 r. oraz w 2007 r., dotarli do drugich miejsc. Puchar Europy w innej formule odbywał się w latach 80. Pierwszym triumfatorem w 1981 r. byli BUDOWLANI Poznań (Kudła-Milde, Łabędzki-Wolny, Galica-Szukała).

WYNIKI

Memoriał Olka Czwakiela i Mityng Młodzieżowy

W dniach 26-28 października 2018 r. odbędzie się w Poznaniu Mityng Młodzieżowy o Paterę Dąbrówki.

Natomiast w sobotę, 27 października rozegrany zostanie OTP* - VI Memoriał Olka Czwakiela - turniej cyklu Auto Watin Grand Prix Wielkopolski.

Informacje o zawodach

Mityng Młodzieżowy - teamy (eliminacje)  WYNIKI

Mityng Młodzieżowy - teamy (półfinał)  WYNIKI

Mityng Młodzieżowy - teamy (o miejsca 5-10)  WYNIKI

Mityng Młodzieżowy - teamy (finał i o miejsca 3&4)  WYNIKI

Mityng Młodzieżowy - klasyfikacja długofalowa PDF

Auto Watin GPW 2018, Memoriał Olka Czwakiela WYNIKI

 

Zwycięzcy turnieju Marek Bukowski i Józef Grewling
razem z organizatorami

 

Poza Rodziną Olka Czwakiela oraz klubem Dąbrówka sponsorami zawodów byli:

Veolia     MKBS Sława    

Miasto Poznań

Regionalny Kurs Sędziowski - Poznań, 24-25.11.2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Regionalnym Kursie Sędziowskim, organizowanym przez WZBS i PZBS, który odbędzie się w weekend 24-25 listopada 2018 r. w Poznaniu, w hotelu Gaja.

Kurs organizowany jest na wzór corocznej Kursokonferencji Sędziowskiej PZBS, ale kierowany jest do osób chcących dopiero uzyskać uprawnienia sędziowskie, a także zawodników oraz sędziów klubowych i okręgowych chcących odświeżyć swoją wiedzę o obowiązujących przepisach. Kurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Prowadzącym kurs jest Sędzia Państwowy Michał Klichowicz z Łodzi.

Koszt uczestnictwa w Kursie to 100 zł. Wyżywienie i nocleg we własnym zakresie.

Przewidywany czas trwania kursu to minimum 16 godzin w ciągu 2 dni. Szczegółowa tematyka i harmonogram konferencji zostanie ustalona na podstawie preferencji zainteresowanych uczestników.

Od uczestników oczekuje się wcześniejszego ogólnego zapoznania się z zawartością Międzynarodowego Prawa Brydżowego 2017. Podczas Kursu będzie możliwość zakupienia książeczki MPB’17 w cenie 15 zł.

Zgłoszenia proszę kierować na adres biuro@brydz.wlkp.pl wraz z potwierdzeniem wpłaty kwoty 100 zł na rachunek WZBS o numerze 73 2130 0004 2001 0235 3373 0001.

Szkolenie rozpocznie się w sobotę o godz. 11:00. Start zajęć w niedzielę o godz. 9:30.

Strony